Майкл Делл - Засновник Компанії Dell про бізнес - OutdoorMedia

Майкл Делл 2

День добрий, читачі мого блогу. Майкла Делла можна без перебільшень віднести саме до таких. Свої перші гроші він заробив вже в 12 років. Причому заробив розумом, а не звичайним фізичною працею. У ті роки малюк Майкл підробляв на пошті, де основним завданням було переконати людей підписатися на міську газету. Кмітливий хлопчина зрозумів, що найлегше переконати тих, хто недавно переїхав до їхнього міста. Він став платити своїм одноліткам 2 $ за кожного знайденого новосела. Так, менш ніж за рік, він заробив 2000 $.

У 15 років він вперше знайомиться з комп’ютерами від компанії Apple. Саме тоді Майкл розуміє, що майбутнє буде технічним, і потрібно використовувати цю нішу. Він засновує компанію ПК Limited, яка в подальшому була перейменована в Dell, і починає займатися продажем комп’ютерної техніки. У 19 років молодий Делл кидає університет і повністю занурюється у світ бізнесу.

Сказати, що у Делла і його компанії був легкий шлях, буде не правильно. Безперервна конкуренція, численні проблеми з технікою, які переслідували компанію постійно, і ще безліч інших негараздів. Але все це не послабило Делла, а тільки додало стимулу і бажання розвиватися. На даний момент Dell Inc. є найуспішнішим виробником комп’ютерної техніки в світі. Чистий прибуток компанії становить 3 млрд. доларів на рік.

В одній зі статей «Успішна кар’єра: поради мільярдерів зі списку Форбс (частина 1)» я вже наводив деякі поради, які Майкл давав випускникам Університету Техасу. Готуючи матеріали для статті, я вже тоді зрозумів, що одним радою від Делла не обійдемося. Це унікальний бізнесмен, зі своїм баченням світу, бізнесу та фінансів. Це людина, яка змогла побудувати справжню комп’ютерну імперію і вистояти в неймовірною конкуренції.

Правила бізнесу: слухайте свою інтуїцію

  Коли я тільки починав свій бізнес, то мав одну велику перевагу — інтуїцію. Я практично нічого не знав, і намагався довіряти тільки своїм почуттям, свого внутрішнього голосу.

Майкл Делл, з інтерв’ю журналу Forbes

Ще Стів Джобс говорив, що треба прислухатися до своєї інтуїції, адже вона, якимось магічним чином, вже знає що Вам потрібно і як цього досягти. Відкиньте всі упереджені думки, намагайтеся не звертати увагу на заздрісників і конкурентів. Поставили мету і йдіть до неї, використовуючи всілякі способи і методи, не киньте жодної можливості зробити мрію ще на крок ближче.

Мислите неординарно і мрійте

Якщо ви хочете досягти успіху, то потрібно відмовитися від шаблонів. Намагайтеся мислити неординарно, а для цього не потрібно бути генієм або закінчувати престижні університети. Все, що вам потрібно — це основа для роздумів і вміння мріяти.
Мрія — ось з чого все починається. Жоден бізнес, жодна компанія не виникає просто так. Всьому передує мрія досягти успіху, змінити своє життя, стати краще і довести всім, що ви чогось варті. Мрія породжує намір, який переростає в дії призводять до кінцевого результату.
Не бійтеся мріяти, ставте перед собою найвищі цілі, а шляхи досягнення цих цілей будуть самі приходити в процесі вирішення виникаючих завдань.

Немає нічого неможливого

Коли люди кажуть, що це неможливо або здійснимо, то я намагаюся їх не слухати. Просто беру і роблю те, що задумав. Ось і весь секрет
Якщо б кожен раз, коли мені говорили про те, що я мрію про неможливе, або збираюся зробити щось таке, що мені не під силу, то, напевно, я б не досяг того рівня на якому я зараз. Я б не вів цей блог, не заробляв в соціальних мережах, не жив в Таїланді, і не отримував би задоволення від усього чим займаюся. Життя було б нудною і однотипної, як у мільйонів інших людей. Уміння відстояти свою точку зору, зрозуміти, що в житті немає того, чого ви не зможете досягти — ось якість, яке здатне радикально змінити Ваше життя, і привнести в неї неймовірні сюрпризи.

Невдача — це урок який потрібно вивчити

 Найголовніше, що я зрозумів — це неймовірну взаємозв’язок між кількістю помилок і життєвих уроків які я засвоїв: чим більше помилок я робив, тим більше неоціненних уроків встиг вивчити.

В одній зі своїх статей «Проблеми: що з ними робити?» Я розповідав, чому не варто боятися робити помилки. Кожна помилка, і в результаті цього виникає проблема, це своєрідний етап, який ви повинні пройти і засвоїти. Це можливість навчитися чомусь новому, зрозуміти як поводитися в певній ситуації і не допускати подібних помилок у майбутньому. Кожна помилка вчить нас, загартують, робить стійкими до проблем.

Концентрація насамперед

Коли все йде добре, багато хто починає думати, що вони на підйомі і непереможні. Саме в такі моменти трапляються безліч проблем, адже ви втрачаєте концентрацію, розслабляєтеся.

 Ніколи не переставайте концентруватися на роботі. Пам’ятайте, що бізнес — це великий ризик, варто дати невелику слабину і конкуренти Мигово займуть ваше місце. Утримувати лідерство важко, але ще важче завойовувати втрачені позиції.

Аналізуйте потреби клієнтів

Я завжди був упевнений, що бізнес потрібно будувати на реальних потребах і бажаннях клієнтів, а не на наших уявленнях про них.

Інтуїція, власне бачення ситуації — це добре. Але якщо є можливості реально дізнатися потреби клієнта — то робіть це. Ваш бізнес повинен бути заснований саме на перевагах людей. Проведіть соціальні опитування, дізнайтеся як покупець ставиться до того чи іншого товару, що думає про компанію, чого хоче, можливо у нього є рекомендації або пропозиції щодо поліпшення сервісу. Працюйте з клієнтів, постійно дізнавайтеся щось нове, ведіть діалог.
Тим більше, що зараз можливості соціальних мереж дозволяють опитати сотні тисяч людей за лічені дні.
У Вас повинна бути віра в успіх
Я вже не раз говорив, що без віри в себе, у власні сили і те, що ви робите, результату не буде. Майкл Делл теж не є винятком в цьому сенсі. Він, як і сотні інших мільярдерів, каже, що ви зобов’язані вірити в те, що робите.
Віра — один з основоположних каменів, які утворюють фундамент майбутнього успіху.

Оточіть себе людьми які поділяють Ваші погляди

Якщо ви має чітку концепцію, план дій і розвитку власного бізнесу, то чи не звертайте увагу на тих, хто буде намагатися переконати Вас, намагатися довести зворотне. Наймаючи співробітників, або підбираючи партнерів для бізнесу, шукайте таких, які будуть повністю розділяти ваші погляди.

Молодий бізнесмен, який тільки встав на шлях пізнання та розвитку себе як підприємця, стикається зі всілякими проблемами. Найлегше вирішувати їх якщо ви працюєте в команді однодумців здатних підтримати, дати пораду і спільно обміркувати ситуацію, що виникла.

Майкл Делл, вибрані цитати

Практично кожне висловлювання Делла — це геніальна думка, яку хочеться аналізувати, обговорювати і обдумувати. Якщо так робити, то однієї статті, і навіть циклу статей, може не вистачити. Принадність висловлювань мільярдерів в тому, що кожен з нас бачить в них рада конкретно під свій випадок, робить індивідуальні висновки і приймає рішення.
Далі я наведу ще з десяток кращих фраз від Майкла Делла, а ви постарайтеся вдуматися і усвідомити кожну з них. Якщо виникнуть питання, то з радістю розберемо їх у коментарях.

• Завжди потрібно робити те, що багато хто вважає неможливим або неймовірним.

 • Не приймайте емоційних рішень без ретельного аналізу. У складних ситуаціях вони приведуть вас до неминучого краху.

 • Планування — саме в цей обрости потрібно використовувати досвід, а не природний розум.

 • Нерідко я без попередження з’являюся в цеху для того, щоб поговорити з робітниками і зрозуміти, як насправді йдуть справи. Вірте реальним словами, а не звітам на папері.

 • Намагайтеся не занадто хвалитися успіхами

 • Більша частина проблем, які є у великих компаніях, виникають через складну ієрархії, і відсутності спілкування ТОП керівника зі звичайними робітниками.

 • Завоювати клієнта — цього не достатньо в наш час. Потрібно привести його в захват, і робити це постійно.

 • Важливість не додасть вам плюсів. Пам’ятайте, що клієнти цінують довірчі, партнерські відносини.

 • Якщо друг завжди поруч — це добре. Але найкраще, коли поруч постачальник.

 • Успіх — підступна штука. У цей момент ви і непереможні, і максимально вразливі.

 • Поки ви витрачаєте час, вибираючи ідеальну можливість і оптимальний варіант розвитку, то можете пропустити вірну дорогу до успіху.

• Пристрасть, ось те, що повинно вести вас до мети. І не важливо, знайшли ви вже своє покликання, або тільки в процесі, ніколи не позбавляйтеся пристрасті в очах і бажання розвиватися.

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>