Як правильно вибрати антивірус? - OutdoorMedia

Як правильно вибрати антивірус? 0

Перший крок очевидний: скоротіть вибір антивіруса за типом операційної системи, яку ви використовуєте. Дуже серйозно поставтеся до вибору антивірусної програми, якщо у вас операційної система Windows. Чому так? Та тому, що більшість вірусів написано саме під неї, на відміну від Linux і MacOS, на які більшість шкідливих програм просто не діють. З цієї ж причини і доводиться встановлювати заново Windows кілька разів на рік.

По-друге, оцініть, як Ви використовує комп’ютер. Ви веб-серфер? Геймер? Працюєте на старенькому ПК? Від того, як Ви використовуєте свій комп’ютер, залежатиме необхідний рівень захисту, який вам потрібен. Наприклад, гравець в комп’ютерні ігри оцінить основна перевага антивіруса, який має спеціальні режими роботи для ігор, розпізнає, коли гра вже запущена і не буде реагувати на будь несуттєві попередження.

Якщо у вас непродуктивний комп’ютер, швидше за все, вам потрібен антивірус, у якого невисокі системні вимоги до операційної системи. Наприклад, антивірус Kaspersky ви не встановите, якщо у Вас менше, ніж 512Мб оперативної пам’яті. Та й встановлений Windows на таких комп’ютерах не повинен бути вимогливий до характеристик, інакше він у поєднанні з антивірусом не залишать вам вільної оперативної пам’яті, що знизить швидкість роботи пристрою.

По-третє, як тільки ви звузили список антивірусів до сумісних з Вашою операційною системою, перевірте рейтинги антивірусів на сайтах основних тестових та випробувальних лабораторій: Checkmark, ICSA Labs, AV-Test, AV-Comparatives, і NSS Labs. Будь, що заслуговує уваги, антивірус повинен бути в більшості списків цих сайтів.

Четверте: обов’язково ознайомтеся з результатами тестів антивірусів. Виберіть антивірусну програму, яка постійно зможе забезпечувати високий рівень виявлення вірусів і шкідливих програм і в якій висока оцінка по активному захисті. Зрештою, це основний критерій, за яким вибирається антивірус — він повинен виявляти і знешкоджувати віруси!

П’яте: ну і нарешті, можете самі перевірити роботу антивірусів. Виберіть дві або три програми і перевірте роботу кожної з них. Кожен виробник, дає можливість на 30-днів безкоштовно користуватися антивірусом з моменту установки.

Незалежно від того, наскільки добре виробники антивірусного програмного забезпечення намагаються постійно вдосконалювати свої продукти, кожен комп’ютер по-своєму унікальний і деякі антивірусні сканери можуть просто не стабільно працювати на вашому комп’ютері. Дуже важливо це з’ясувати, перш ніж зробити покупку.